Jak poprawić sprawność seksualną? Co wpływa na erekcję?

Co to jest erekcja?

Erekcja to wzwód penisa, który powiększa się, staje się twardy, sztywny i jest gotowy do odbycia stosunku seksualnego z partnerką. Podczas inicjacji seksualnej dotyk, wyobraźnia i podniecenie prowadzą do erekcji, która powinna się utrzymać podczas stosunku płciowego i zakończyć wytryskiem. Jeżeli natomiast mamy do czynienia ze słabą erekcją lub jej brakiem, wówczas mówimy o zaburzeniach erekcji. 

Problemy ze sprawnością seksualną

Zaburzenia potencji to dosyć częsty problem dzisiejszych czasów, który dotyka Panów w każdym wieku, nawet 20 latków. Praktycznie na każdym etapie życia seksualnego może wystąpić problem z erekcją, na co mają wpływ różnorodne czynniki, np.:

  • psychogenne, różnego rodzaju lęki, stres czy depresja,
  • hormonalne, kiedy testosteron znacząco obniża się w naszym organizmie,
  • farmakologiczne, które mogą powodować przyjmowane leki,
  • różnego rodzaju choroby, np. cukrzyca, dolegliwości sercowo-naczyniowe czy choroby związane z gruczołem krokowym,
  • stosowanie używek: papierosy, alkohol czy narkotyki niekorzystnie wpływają na cały nasz organizm,
  • siedzący tryb życia, brak sportu, zła dieta uboga w wartościowe posiłki osłabia nasz organizm.

Co wpływa na erekcję?

Zdecydowanie poprawa jakości naszego życia ma znaczący wpływ na naszą potencję. Zadbanie o zdrowe i wartościowe posiłki, połączone z aktywnością fizyczna doskonale wpłyną na nasz organizm. Znacząco zapobiegną i zminimalizują możliwe problemy z erekcją. Również sport ogranicza rozwijanie się innych chorób np. miażdżycy, cukrzycy, które w dużym stopniu mogą wpłynąć na naszą sprawność seksualną. Otyłość i nadwaga również traktowane są jako czynniki, które negatywnie wpływają na nasze życie seksualne.

Sprawdź również: Seksuolog - kim jest, czym się zajmuje i jak wygląda wizyta?

Jak poprawić sprawność seksualną?

Myślę, że odpowiednia sprawność seksualna jest bardzo ważnym aspektem w życiu każdego mężczyzny. Kiedy zostaje ona zaburzona i pojawiają się problemy z potencją, Panowie często tracą poczucie swojej wartości i zamykają się na kontakty seksualne.

Dlatego Panowie, aby tego uniknąć, warto zadbać o swoją sprawność seksualną poprzez zmniejszenie do minimum poziomu naszego stresu, odpowiedni odpoczynek od codziennych spraw i problemów. Zadbać o odpowiednią aktywność fizyczną, o dobrze zbilansowana dietę, bogatą w substancje mineralne oraz witaminy, a przede wszystkim wyeliminowanie używek.

Czytaj również: Jak poradzić sobie z problemami z erekcją? Leczenie impotencji

Ćwiczenia na wzmocnienie erekcji

Oprócz aktywności fizycznej, warto potrenować mięśnie dna miednicy, tak zwane Kegla, które biorą udział w procesie powstawania wzwodu oraz na wydłużenie erekcji. Kiedy podczas stosunku napniemy te mięśnie możemy opóźnić moment wytrysku nasienia. Mięsnie Kegla można wyczuć podczas oddawania moczu, kiedy na chwilę wstrzymamy strumień moczu. Warto poćwiczyć je np. w domowym zaciszu, aby bez stresu skupić się na ćwiczeniach. Nie jest wskazane podczas oddawania moczu, ze względu na infekcję jakiej możemy się nabawić.

Warto przeczytać: Jak podnieść libido u kobiety, a jak u mężczyzny?

Odpowiednia dieta na poprawę potencji

Podstawą takiej diety powinny być zdrowe, bogate w witaminy i minerały posiłki, które będą jak najmniej przetworzone. Przeważać tutaj powinny składniki bogate w zdrowe tłuszcze, selen, cyk i witaminy. Znacząco wpływają one na poziom testosteronu w organizmie mężczyzny i napędzają popęd seksualny, który wspomaga udane życie seksualne.

Co niekorzystnie wpływa na potencję?

Przede wszystkim należy znacznie ograniczyć w swoich posiłkach sól, tłuszcze nasycone oraz cukry proste, jak również wyeliminować alkohol. Wszystkie te składniki mogą  powodować zaburzenia erekcji i prowadzić do innych chorób, w tym do nadciśnienia tętniczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *