Strefy erogenne u kobiet – w jaki sposób podniecić kobietę?

Strefy erogenne u kobiet

Każda kobieta jest inna i wyjątkowa, na każdą Panią działa coś innego. Strefy erogenne u kobiet są to miejsca na ciele, których pieszczenie powoduje podniecenie seksualne.Na całym ciele mamy wiele takich miejsc, które są podatne na bodźce i ich dotyk sprawia, że przeszywa nas miły dreszczyk. Jednakże to, co działa na jedną kobietę, drugiej nie musi wcale sprawiać przyjemności. Stymulacja stref erogennych potrafi sprawić ogromną przyjemność i wywołać podniecenie podczas czułych pieszczot.

Większość kobiet uwielbia czułe pocałunki, pieszczoty czy delikatne mizianie.

Sprawdź również: Problemy z libido lub erekcją? Naturalne sposoby - czy to działa?

Gdzie kobiety lubią być najczęściej pieszczone?

Pieszczoty najczęściej są doskonale odczuwalne w miejscach, gdzie skóra jest delikatna i cienka. Warto znać takie miejsca u swojej partnerki, które podczas gry wstępnej wywołają podniecenie seksualne. Możemy wymienić m.in.:

  • szyja, u większości Pań czułe pocałunki, delikatne pieszczoty dają ogromną przyjemność podczas wspólnych pieszczot.
  • uszy, są także podatne na czułe pocałunki partnera, które wywołują dreszczyk na całym ciele. Mają dużo zakończeń nerwowych.
  • piersi, sutki, to bardzo czuła strefa u Pań, ich delikatne muskanie, ciągnięcie może doskonale się sprawdzić podczas gry wstępnej.
  • plecy, delikatny masaż może wprawić partnerkę w cudowny nastrój i niesamowite odprężenie podczas czułych pieszczot.
  • włosy, delikatny masaż głowy, dotykanie czy lekkie pociąganie za włosy fajnie może działać na partnerkę.
  • łechtaczka, jej delikatna stymulacja sprawia kobiecie ogromną przyjemność oraz jest doskonałym początkiem podczas inicjacji seksualnej.
  • pośladki, są doskonałą strefą, która pod wpływem masowania daje niesamowitą rozkosz.
  • usta, delikatne pocałunki sprawią, że kobieta poczuje się przyjemnie i odda całkowicie w wir namiętności.
  • odbyt kobiecy, bardzo wrażliwe miejsce, które podczas pieszczenia może doprowadzić do mocnego podniecenia.

Z pewnością możemy wymienić jeszcze wile miejsc, które działają pobudzająco i podniecająco na kobietę. Należy jednak podkreślić, że u każdej z Pań strefy erogenne mogą znajdować się w innym miejscu i warto poznać, które są podniecające u naszej kobiety.

Jak wywołać podniecenie u kobiety?

Stymulacja i pieszczoty stref erogennych u Pań można wykonać na wiele sposobów. Dzięki dotykowi, sile, z jaką są wykonywane, wzrasta temperatura ciała i następuje pobudzenie seksualne. Pieszczoty można stymulować przy pomocy rąk, ust, języka, penisa czy oddechu. W zależności od ich szybkości oraz natężenia możemy wywołać różne efekty.                                         Na kobietę równie mocno oddziaływają czułe słówka, które mężczyzna mówi do uch podczas pieszczot oraz bodźce wzrokowe. Również zapach mężczyzny może pobudzić kobiece zmysły i wzniecić pożądanie. 

Czytaj również: Problemy z erekcją po 50-tce. Co na zaburzenia potencji?

Jak poznać podniecenie u kobiety?

Podczas inicjacji seksualnej i wspólnych pieszczot warto zadbać o odpowiednią atmosferę i odpowiednio zacząć od gry wstępnej, która pobudzi nasze zmysły. Stymulowanie miejsc intymnych to jeden ze sposobów na fajny wstęp, podczas którego ciało mocno reaguje na dane bodźce. U kobiety możemy wtedy zauważyć przyspieszony oddech, rumieńce na twarzy, twarde sutki czy nabrzmiałą łechtaczkę. Duży wpływ na podniecenie u Pań ma dotyk oraz to gdzie i jak mężczyzna dotyka kobietę. 

Kobiecy orgazm

Jest to moment silnego pobudzenia i podniecenia seksualnego, gdzie podczas stymulacji miejsc intymnych kobieta doświadcza rozkoszy. Każda kobieta inaczej przeżywa orgazm, u jednych może być on długi i mocny, u innych trwa krótko. Podczas kobiecego orgazmu dochodzi do skurczy pochwy, skąd przeważnie wydobywa się duża ilość śluzu.

Warto przeczytać: Ćwiczenia na potencję - Trening na poprawę erekcji

Wspólna komunikacja sukcesem do udanego seksu

Prawidłowa i szczera komunikacja między partnerami jest bardzo ważna, aby zbliżenia seksualne i wspólne pieszczoty przynosiły pożądane efekty. Warto rozmawiać o tym, co sprawia nam przyjemność, co nas podnieca, a czego nie lubimy. Należy brać pod uwagę pragnienia i potrzeby drugiej osoby, aby wspólne pieszczoty przynosiły rozkosz i satysfakcję. Niewskazana jest presja czy nacisk na drugą osobę, ponieważ stymulacja miejsc erogennych może przynieść rozdrażnienie i odwrotne efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *