Brak erekcji z nową partnerką Jak sobie z tym poradzić?

Zmiana partnera – problemy z potencją

Kiedy w naszym życiu zachodzą zmiany, kiedy zakończymy długoletni związek, często pojawia się stres i lęk przed nieznanym. Nagle po tylu latach zostajemy bez drugiej połówki i targają nami mieszane uczucia. Pojawia się sporo emocji przed poznaniem nowej partnerki. Często silny stres wpływa także na naszą seksualność i potrafi niekorzystnie wpłynąć na nasz organizm, a nawet wywołać problemy zdrowotne.

Poznanie nowej partnerki może wywołać wiele emocji, stres, jaki temu towarzyszy może zaburzyć erekcje u mężczyzny. Kiedy poznajemy nową osobę, chcemy, aby wszystko było idealne, kiedy znajdziemy się w sytuacji intymnej, każdy facet chce jak najlepiej zadowolić swoją dziewczynę. Niestety taka presja może przynieść zupełnie odwrotny skutek, co odzwierciedla problemy ze wzwodem.

Skąd biorą się problemy z erekcją przy nowej partnerce?

Panowie zrobią wszystko, aby w 100% zadowolić swoją partnerkę. Niestety często presja, aby wypaść jak najlepiej, daje odwrotny skutek. Dlaczego?

  • stresują się przed nową dziewczyną, chcą, żeby wszystko wyszło idealnie,
  • panowie często porównują się do byłego partnera kobiety,
  • boją się odrzucenia, jeśli nie sprostają wymaganiom partnerki,
  • chcą za bardzo zaimponować i robią rzeczy, których wcześniej nie robili,
  • nierzadko wspominają poprzedni związek i porównują.

Wszystkie te czynniki mogą poważnie zaburzyć potencje u mężczyzny i doprowadzić do jej braku oraz satysfakcji podczas zbliżenia.

Sprawdź również: Seksuolog - kim jest, czym się zajmuje i jak wygląda wizyta?

Stres a erekcja

Jednym z czynników, które mogą zaburzyć naszą erekcję, jest stres, który negatywnie działa na nasz organizm. To pod jego silnym wpływem nie potrafimy racjonalnie myśleć oraz być naturalnym i wyluzowanym w sytuacjach intymnych. Stres nierzadko nas paraliżuje, do tego stopnia, że utrudnia wykonanie najprostszych czynności.                            

Silny stres w kontaktach z nową partnerką może wywołać m.in.:

  • zaburzenia erekcji,
  • spadek libido,
  • brak ochoty na sex,
  • przedwczesny wytrysk.

Jak sobie radzić z zaburzeniami erekcji przy nowej partnerce?

Kiedy pojawiły się zaburzenia erekcji, wywołane zmianą partnerki, czasami warto wspomóc się lekami na poprawę potencji. Na rynku jest sporo dostępnych środków, które zażyte przed stosunkiem, mogą znacznie ułatwić nam osiągnięcie erekcji oraz utrzymanie wzwodu, aby odbyć satysfakcjonujący stosunek z partnerką. Warto również zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia i zacząć regularnie uprawiać sport, zmienić dietę na wartościowe posiłki, bogate w witaminy i minerały. Odstawić wszelkiego rodzaju używki, które niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu.

Jeżeli natomiast zaburzenia erekcji nadal się pojawiają, warto skonsultować się ze specjalistą, który przeprowadzi wywiad, zrobi kompletne badania oraz ustali problem, który może powodować nasze problemy z potencją. Czasami wystarczy terapia, aby się odblokować i podjąć odpowiednie działania. Natomiast nierzadko przyczyna może być jakaś choroba.  

Czytaj również: Jak wygląda seks po 40? - Co zmienia się u mężczyzn i u kobiet po 40?

Jak poprawić życie seksualne z nową partnerką?

Przede wszystkim należy unikać sytuacji stresowych, odprężyć się i wyluzować. Kiedy nasz mózg jest wypoczęty i nie myśli o problemach, warto oddać się chwili zapomnienia z druga osobą. Na nasze ciało działa dotyk, podnieca nas, to co widzimy i słyszymy podczas intymnych zbliżeń. Warto na tę chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego i oddać się rozkoszy, a większość problemów z erekcją rozwiąże się sama. Oczywiście nie jest to rozwiązanie dla poważniejszych schorzeń, które dotyczą naszego organizmu. Natomiast czasami potrzebujemy czasu, aby lepiej poznać drugą osobę, poznać jej potrzeby i pragnienia, Sprawić, aby sex był bardziej udany i satysfakcjonujący dla obydwóch stron.

Warto przeczytać: Udany seks bez erekcji - czy jest możliwy?

Kiedy udać się po pomoc?

Często, gdy poznamy nową partnerkę towarzyszy nam stres przed pierwszym zbliżeniem. Chcemy, aby wszystko wypadło idealnie, aby sprostać jej oczekiwaniom. Czasami może pojawić się problem z erekcją, co zostało wywołane lękiem czy stresem i w takiej sytuacji nie należy się zamartwiać, że coś jest nie tak. Jeżeli natomiast problem pojawi się częściej, warto skonsultować to z lekarzem, który wdroży odpowiednie działania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *