Erekcja – czym jest i jak długo trwa? Jak rozpoznać zaburzenia erekcji?

Co to jest erekcja?

Erekcja inaczej nazywana wzwodem u mężczyzny, powoduje usztywnienie oraz powiększenie penisa, spowodowane napływem krwi do narządów płciowych. Członek staje się twardy i sztywny i jest gotowy do odbycia stosunku seksualnego z partnerką. W czasie inicjacji seksualnej dotyk oraz podniecenie wywołują wzwód u mężczyzny, który powinien się utrzymać podczas stosunku płciowego i zakończyć wytryskiem.

Jakie są rodzaje wzwodów?

Erekcja u mężczyzny często jest łączona wyłącznie z seksem, natomiast może wystąpić w różnych sytuacjach. Możemy wyróżnić rodzaje erekcji takie jak:

 • erekcja nocna – występuje w czasie snu u faceta.
 • erekcja odruchowa – kiedy podniecenie wywołane jest dotykaniem narządów płciowych mężczyzny.
 • erekcja psychogenna – która występuje pod wpływem fantazji seksualnych czy wspomnień dotyczących miłych wspomnień.

U niektórych Panów wzwód występuje ranną porą, co jest całkowicie normalnym zjawiskiem.

Kiedy pojawia się pierwsza erekcja?

Erekcja u Panów to normalne zjawisko, które zachodzi w ich organizmie, ale kiedy możemy mówić o pierwszej erekcji?

W wieku dojrzewania u chłopców podnosi się poziom testosteronu, hormonu płciowego i wtedy występuje zjawisko erekcji. Stan ten świadczy o osiąganiu dojrzałości seksualnej.

Po czym poznać wzwód u mężczyzny?

Prawidłowa erekcja u mężczyzny to niezwykle ważna kwestia dotycząca męskości. Podczas prawidłowej erekcji penis znacznie się powiększa, staje się twardy i sztywnieje. Podczas takiego stanu, członek jest gotowy do odbycia stosunku seksualnego. Tylko pełna erekcja, która najczęściej występuje podczas pieszczot z druga osobą, daje możliwość penetracji pochwy. Natomiast w przypadku niepełnej erekcji nie jest możliwe osiągnięcie odbycie stosunku seksualnego i osiągnięcie orgazmu, ze względu na zwiotczenie narządu płciowego u Panów.

Fazy erekcji

Do wzwodu dochodzi najczęściej:

 • podczas zbliżeń seksualnych z drugą osobą,
 • w czasie pieszczot, poprzez dotyk narządów płciowych u mężczyzny,
 • podczas snu
 • podczas fantazjowania o seksie czy innej osobie.

Podczas tych momentów następuje napływ krwi do członka, co powoduje jego sztywnienie i powiększanie się. Mniejszy odpływ krwi z penisa oraz nacisk na naczynia żylne powoduje osiągnięcie wzwodu, co umożliwia odbycie stosunku seksualnego. Podczas takich zbliżeń dochodzi do wytrysku nasienia oraz do osiągnięcia orgazmu przez mężczyznę.        

Jak długo trwa erekcja?

Męska erekcja uzależniona jest odróżnych czynnikównp. dotyk, który czuje mężczyzna, od tego, co widzi oraz co słyszy. Odpowiednia oprawa podczas inicjacji seksualnej odgrywa znaczącą rolę, gdyż wszystkie bodźce, które odczuwane są podczas pieszczot zapewniają erekcję zakończoną wytryskiem.

Zasadniczo wzwód u Panów może trwać od 7 do 13 minut, natomiast jest uzależniony od wszystkich bodźców podczas pieszczot i danej sytuacji.

Co może wpływać na długość erekcji u mężczyzn?

Każdy facet jest inny, na każdego działa coś innego, wywołując podniecanie. Dlatego nie można się porównywać i mówić, ile powinna trwać erekcja, ponieważ jest to indywidualny stan każdego mężczyzny.

Natomiast niektóre czynniki mogą mieć wpływ na długość wzwodu u mężczyzn, są to między innymi:

 • stan zdrowia mężczyzny – wszelkie choroby mogą znacząco utrudnić osiągnięcie wzwodu lub jego utrzymanie.  Również stres może źle wpływać na seksualność u faceta.
 • wszelkiego rodzaju używki – papierosy, alkohol, narkotyki, mogą w znacznym stopniu ograniczyć możliwość osiągnięcia sprawności seksualnej oraz utrzymanie wzwodu.
 • wiek Panów – niestety po 40-stym roku życia znacznie spada testosteron, co może powodować spadek seksualności u mężczyzn.

Zaburzenia erekcji mogą wystąpić u mężczyzn w różnym wieku, natomiast po 40 roku życia znacząco obniża się poziom testosteronu, co może powodować problemy z erekcją u Panów. Odpowiednia suplementacja niedoboru testosteronu może wystarczyć, aby wrócić do pełnej sprawności seksualnej. Niestety wraz z wiekiem spada też popęd seksualny, co może być dużym wyzwaniem dla mężczyzny.

Sprawdź również: Problem ze wzwodem pomimo podniecenia - czy to początek problemów z erekcją?

Ile razy dziennie może wystąpić erekcja?

Z reguły u zdrowego mężczyzny nawet kilka razy dziennie może dojść do wzwodu. Bardzo często Panowie mają erekcje rano po przebudzeniu, która może wystąpić nawet kilka razy w tygodniu. Nie oznacza to, że spowodowana jest fantazjami erotycznymi, tylko wynika z natury naszego organizmu. Podczas dotykania narządów u mężczyzny dochodzi także do erekcji oraz w wyniku fantazjowania o kimś lub o rzeczach bezpośrednio zwianych z przyjemnościami i pieszczotami, myśleniu o przyjemnych rzeczach.

Do jakiego wieku występuje erekcja?

Zasadniczo przez całe życie trwa płodność u mężczyzn, podczas której wytwarzana jest sperma. Natomiast z wiekiem obniża się testosteron, występują różnego rodzaju choroby, które mogą zaburzać erekcję. Jeżeli mężczyzna jest zdrowy i sprawny fizycznie, nie powinien mieć problemu z erekcją nawet do 60 czy 70 lat swojego życia, nierzadko wspierany tabletkami wspomagającymi potencje.

Jak rozpoznać zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji mogą być wywołane różnymi czynnikami, które u każdej osoby mogą być inne. Problemy z osiągnięciem wzwodu mogą pojawić się w różnych sytuacjach, na różnym etapie naszego życia, stres, jaki nam towarzyszy czy przemęczenie organizmu. Wszystko to ma znaczący wpływ na seksualność u mężczyzn i może powodować:

 • zaburzenia wtórne, kiedy mężczyzna nie miał wcześniej problemu z erekcją, a w obecnym czasie nie jest możliwe osiągnięcie satysfakcji seksualnej.
 • zaburzenia pierwotne, które występują, kiedy mężczyzna nigdy nie osiągnął satysfakcji podczas stosunku seksualnego.

Zaburzenia erekcji powodują, że podczas stosunku seksualnego, nie jest możliwe osiągnięcie pełnego wzwodu oraz utrzymanie go. Odbycie stosunku płciowego zakończonego wytryskiem nasienia jest niewykonalne.

Problemy z erekcją

Nierzadko zdarza się, że mężczyzna unika seksu, ma głupie wymówki, ucieka przed objęciami partnerki, która często sama się obwinia albo co gorsza myśli, że partner ją zdradza. Natomiast problem może okazać się bardziej poważny i dotyczyć zdrowia mężczyzny oraz niekorzystnie wpłynąć na relację między kochankami.

Niemożność osiągnięcia wzwodu przez mężczyznę oraz utrzymanie go, aby odbyć stosunek seksualny to cios w ego każdego faceta. Stanowi duży dyskomfort dla mężczyzny, co może mieć ogromny wpływ na jego psychikę oraz obniżyć jego poczucie wartości. Czasami warto porozmawiać z partnerką o swoich problemach i razem spróbować rozwiązać problem dotyczący zaburzeń erekcji.

Co wpływa na zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji, jest pewnego rodzaju dysfunkcją seksualną, która blokuje osiągnięcie pełnego wzwodu, utrzymania go, co uniemożliwia odbycie stosunku seksualnego zakończonego wytryskiem.

Różne sytuacje oraz czynniki mogą wpłynąć na problemy z potencją mogą to być między innymi:

 • stan zdrowia mężczyzny, często wywołany wszelakimi chorobami lub stanami depresyjnymi.
 • zaburzenia hormonalne, spadek testosteronu.
 • problemy z układem sercowo-naczyniowym, choroby serca, naczyń krwionośnych, cukrzyca czy miażdżyca.
 • depresja, lęki to czynniki, które łatwo mogą prowadzić do zaburzeń erekcji.
 • przyjmowanych leków, które stosowane podczas różnych chorób mogą zaburzać nasza sprawność seksualną.
 • stosowanie i nadużywanie różnych używek, które mogą negatywnie wpłynąć na seksualność naszego organizmu. Palenie papierosów oraz alkohol mają negatywny wpływ na układ krążenia, co może być przyczyną zaburzeń erekcji.
 • styl życia, który prowadzi mężczyzna, czyli zła dieta, brak ruchu, siedzący tryb życia czy stres mogą oddziaływać na zaburzenia erekcji u Panów.
Czytaj również: Sposoby na nudę w łóżku - Jak pobudzić seks w długim związku?

Słaba erekcja

Czasami mamy do czynienia z niepełnym wzwodem, który objawia się tym, że członek pomimo wcześniejszego naprężenia i zwiększenia rozmiarów, nagle wiotczeje w trakcie miłosnych uniesień. Taka sytuacja jest bardzo niekomfortowa i uniemożliwia dalszą penetrację partnerki i osiągnięcie orgazmu zakończone wytryskiem. Prowadzi to do przykrej sytuacji i powoduje zawstydzenie i stres, a czasami niechęć przy kolejnych próbach zbliżenia. Oczywiście może to być jednorazowa sytuacja, która jest spowodowana daną sytuacją lub stresem.

Jak wspomóc naszą erekcję?

Wielu mężczyzn wspomaga się różnymi tabletkami na potencję, które są dostępne na rynku. Zażyte kilkanaście minut przed zbliżeniem z partnerką, pozwalają osiągnąć lepsze doznania podczas seksu i mocniejszy orgazm. Warto też ćwiczyć swoje mięśnie Kegla, aby wydłużyć erekcję, częściej uprawiać seks, aby przyzwyczaić nasz organizm do tych przyjemności. Warto wydłużyć erekcję, aby móc w pełni zadowolić naszą partnerkę podczas pieszczot i zakończyć udanym orgazmem obojga. Dłuższy wzwód daje satysfakcje dla samego mężczyzny, który dłużej może odczuwać niesamowite doznania. Czasami odpowiednia pozycja pomoże wydłużyć erekcje u Panów.

Na rynku dostępne są także różnego rodzaju gadżety, które mogą wydłużyć nasze doznania. Jednym z nich jest tak zwany erekcyjny pierścień, który może wydłużyć erekcje nawet o kilkanaście minut. Założony na penisa, ograniczy jego odpływ krwi i dłużej utrzyma erekcje.

Gdzie szukać pomocy?

Suplementy

Oczywiście każdy przypadek zaburzeń erekcji jest indywidualny i należy poszukać rozwiązania, aby przywrócić sprawność seksualną. Może na początek warto rozejrzeć się za tabletkami, które mogą wspomóc nasz organizm i przywrócić seks na odpowiednie tory.

W naszym sklepie możesz kupić takie środki, które w szybki i doraźny sposób rozwiążą Twoje problemy z erekcją i pozwolą znowu cieszyć się życiem seksualnym.  Dostępne są bez recepty, szybko i dyskretnie dostarczone pod wskazany adres.

Lekarz

Jeżeli czujesz, że Twój problem jest znacznie głębszy skontaktuj się z lekarzem, który pomoże Ci w zaburzeniach erekcji. Zleci on potrzebne badania, podejmie odpowiednie leczenie lub może przepisać odpowiednie środki na zaburzenia erekcji.

Terapia

Czasami odpowiednia terapia pozwala na odblokowanie się na tematy seksu, aby móc znowu cieszyć się  głębią doznań z partnerką. Warto rozmawiać z drugą osobą o swoich problemach, zmartwieniach i wspólnie podjąć działania.

Styl życia

To jak żyjemy, ile mamy zmartwień stresu, czy odpowiednio się odżywiamy i uprawiamy sport też często wpływa na naszą potencję. Czasami warto zmienić niektóre nawyki, aby przywrócić harmonię naszego ciała i cieszyć się udanym seksem. Wszelkiego rodzaju używki takie jak: papierosy, alkohol czy narkotyki niekorzystnie wpływają na nasz organizm i ograniczają naszą potencję. Pamiętaj, że wszystko, co nas otacza, nasze nastawienie do życia ma też wpływ na to jak nam się układa życie seksualne.

Warto przypomnieć także o okresowych badaniach profilaktycznych, które mogą pomóc we wczesnym wykryciu problemu i uzyskać natychmiastową pomoc.

Warto przeczytać: Ćwiczenia na potencję - Trening na poprawę erekcji

Dlaczego warto mówić o problemach z erekcją?

Nieleczona może prowadzić do jeszcze gorszych powikłań w naszym organizmie i chodź nie zagraża naszemu życiu, to może niekorzystnie wpłynąć na naszą psychikę. Unikanie problemu nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż ciągłe zamartwianie się może powodować lęki, depresję i niechęć do zbliżeń seksualnych co może mieć niekorzystny wpływ na relacje z partnerem.

Problem zaburzeń erekcji dotyka wielu mężczyzn i nie powinien być tematem TABU, którego należy się wstydzić. Tego typu zaburzenia dotykają mężczyzn w każdym wieku, nawet tych młodszych, teoretycznie zdrowych.

Doraźna pomoc przy problemach z erekcją

W naszym sklepie możesz kupić środki, które szybko i doraźnie rozwiążą Twoje problemy z erekcją i pozwolą znowu cieszyć się udanym seksem. Duży wybór sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Bez recepty, szybko i dyskretnie dostarczone pod wskazany adres.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *