Niepełny wzwód – dlaczego występuje? Przyczyny i leczenie.

Niepełny wzwód – dlaczego występuje?

Zaburzenia erekcji mogą wystąpić u mężczyzn w każdym wieku, natomiast po 40 roku życia znacznie obniża się nasz poziom testosteronu, co może wpływać na seksualność u Panów. Odpowiednia suplementacja niedoboru testosteronu, czasami wystarczy, aby znowu wrócić do pełnej sprawności seksualnej. Niestety wraz z wiekiem spada popęd seksualny, na który oddziaływują różne czynniki.

Problem ze wzwodem stanowi duży dyskomfort dla mężczyzny, co może mieć ogromny wpływ na jego psychikę oraz obniżyć jego poczucie wartości. Przekłada się to na problemy w sypialni oraz wzmaga obawę, przed kolejnym zbliżeniem. Poczucie niezadowolenia partnerki podczas stosunku to jedna z gorszych obaw, które niepokoją Panów. To z kolei może prowadzić do poważnych stanów depresyjnych i zaburzeń w dalszych kontaktach seksualnych. Czasami warto porozmawiać ze swoją partnerką o problemach ze słabą erekcją, aby wspólnie pomyśleć nad rozwianiem lub na nowo wzniecić pożądanie.

Niepełny wzwód u młodych osób

Coraz więcej młodych osób boryka się z zaburzeniami erekcji, które objawiają się niezdolnością do podniecenia seksualnego, czyli niepełnym wzwodem lub jego całkowitym brakiem. Prawidłowa erekcja polega natomiast na osiągnięciu i utrzymaniu wzwodu podczas inicjacji seksualnej. Pozwala to na dojście do silnej erekcji, mocnego podniecenia dające satysfakcje podczas stosunku.

Sprawdź również: Problemy z erekcją po 30-tce - Przyczyny zaburzeń potencji po 30

Co wpływa na zaburzenia erekcji?

Wiele czynników ma wpływ na zaburzenia erekcji. Często problem osiągnięcia czy utrzymania wzwodu zależy od naszego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, od prowadzonego trybu życia, nadużywania wszelkich używek oraz poziomu stresu, który towarzyszy nam na co dzień.

Zaburzenia erekcji, to dysfunkcja seksualna, która uniemożliwia osiągnięcie pełnego wzwodu, utrzymania go oraz w efekcie uzyskania wytrysku. Niepełny wzwód powoduje, że nie do końca jesteśmy usatysfakcjonowani podczas stosunku seksualnego. O niepełnym wzwodzie, mówimy wtedy, gdy penis podczas inicjacji seksualnej jest miękki oraz niedostatecznie duży i twardy, aby odbyć stosunek seksualny. Nie jest możliwa wtedy całkowita penetracja partnerki, co prowadzi do dużych rozczarowań podczas seksu.

Jakie są przyczyny problemów z erekcją?

Choroby

Przyczyny zaburzeń seksualnych mogą być różne, zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej.
Brak pełnego wzwodu to dysfunkcja, którą mogą zaburzać wszelkie choroby na przykład:

  • cukrzyca,
  • urazy kręgosłupa,
  • choroby związane z gruczołem krokowym,
  • dolegliwości sercowo-naczyniowe,
  • czy depresja oraz wiele innych chorób.

Używki zaburzają naszą sprawność seksualną

Także nadużywanie wszelkiego rodzaju używek jak np. alkohol, papierosy i narkotyki w dużej mierze wpływają na nasz organizm, osłabiając go, mogą powodować spadek testosteronu oraz negatywny wpływ na nasz układ krwionośny. Również niektóre leki mogą niekorzystnie wpływać na naszą potencję.

Styl życia ma wpływ na problemy z erekcją

Ponadto nasz styl życia, często siedzący, brak ruchu znacząco wpływa na naszą witalność, która znacznie spada w kontaktach seksualnych. W obecnych czasach natłok obowiązków, praca (często do późnych godzin nocnych), ciągły stres, codzienne obowiązki negatywnie oddziaływują na nasz organizm. Złe emocje negatywnie wpływają na nasze zdrowie, co może również mieć wpływ na zaburzenia seksualne.
Nasze poczucie niskiej wartości, także może wpływać na problemy z erekcją, gdyż strach przed stosunkiem seksualnym z nowym partnerem, niska samoocena, kompleksy, to wszystko może negatywnie oddziaływać na naszą potencję.

Czytaj również: Problemy z erekcją podczas seksu oralnego

Masturbacja ma wpływ na naszą potencję

Kolejnym problemem może być częsta masturbacja, która wykonywana jest w nieco inny, mocniejszy sposób, niż stosunek seksualny z partnerem, który może okazać się niewystarczający, aby osiągnąć pełny wzwód. Niestety wiele osób tak wspomaga swoje potrzeby, co później niekorzystnie działa na nasz organizm. Wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na naszą jakość seksualną, znacząco ją obniżają, co może prowadzić do niepełnego wzwodu lub jego braku oraz problemów z wytryskiem.

Typy zaburzeń erekcji

Wiadomym jest, to, że istnieją przeróżne czynniki, które mogą wpływać na naszą seksualność. U każdej osoby mogą to być inne przyczyny, które będą odpowiedzialne za problemy z potencją. Możemy wyróżnić:

  • zaburzenia pierwotne, które występują, kiedy mężczyzna nigdy nie osiągnął satysfakcji
    podczas stosunku seksualnego.
  • zaburzenia wtórne, czyli kiedy mężczyzna nie miał wcześniej problemu z erekcją, a w danym
    momencie nie jest możliwe osiągnięcie satysfakcji seksualnej.

Często można zauważyć, że problemy z osiągnięciem pełnego wzwodu pojawiają się w
różnych sytuacjach. Chodzi tutaj głównie o okres, w którym się znajdujemy, natłok
codziennych obowiązków oraz poziom stresu, jaki nam towarzyszy w danym momencie.

Wszystko ma znaczący wpływ na nasz organizm, co przekłada się też w dużej mierze na naszą
sferę intymną.

Kiedy martwić się problemami z erekcją?

Osoba, która zauważyła u siebie pierwsze problemy ze wzwodem podczas inicjacji seksualnej, nie powinna od razu się martwić. Czasami stres, natłok codziennych obowiązków czy dany etap w życiu, narastające problemy w prywatnej oraz zawodowej sferze może obniżyć naszą sprawność seksualną. Kolejne znajomości, strach przed nowym wyzwaniem seksualnym, często prowadzi do chwilowej niedyspozycji, spowodowanej negatywnymi emocjami.

Problemy z erekcją w dużej mierze wpływają na naszą sferę psychiczną, co może znacząco obniżyć nasze poczucie wartości. Warto więc o siebie zadbać, poprawić swoją jakość życia poprzez unikanie stresu, zdrowe odżywianie, uprawianie sportu, a przede wszystkim odstawienie wszelkiego rodzaju używek.

Warto przeczytać: Erekcja - czym jest i jak długo trwa? Jak rozpoznać zaburzenia erekcji?

Kiedy warto udać się do specjalisty?

Jeżeli natomiast powtarza się to coraz częściej, w podobnych sytuacjach, z tą samą partnerką, warto skonsultować się ze specjalistą. Dla wielu Panów jest to wstydliwy temat, natomiast dla lekarza jest to przypadłość jak każda inna dolegliwość, nic nadzwyczajnego. Wielu mężczyzn zmaga się z tego typu problemami niezależnie od wieku, bo czasami już nawet po 20-stym roku życia.

Swoje dolegliwości można zgłosić lekarzowi pierwszego kontaktu lub udać się na konsultację do lekarza urologa. Przeprowadzi on dokładny wywiad na temat zaburzeń, zleci konkretne badania pod kątem danego problemu, aby poznać przyczynę i dostosować odpowiednie leczenie.

Przyczyn, które mogą mieć wpływ na zaburzenia erekcji, może być wiele. Jeżeli są to problemy związane z naszą psychiką, odpowiednia w takiej sytuacji może być psychoterapia, spotkania z seksuologiem, który dokładnie wgłębi się w dany temat, omówi go z pacjentem i wdroży odpowiednie leczenie. Warto też o swoich problemach porozmawiać z partnerką, aby wspólnie przyjrzeć się zaburzeniom erekcji i razem uczestniczyć w terapii. Wsparcie drugiej strony jest bardzo ważne, ponieważ może szybko przynieść widoczne efekty. Czasami blokada w naszej psychice nie pozwala w pełni czerpać satysfakcji z seksu. Jeżeli natomiast problemy z potencją są wywołane przez czynniki organiczne, wtedy często stosuje się środki farmakologiczne, dostępne na receptę. Jeżeli powyższe leczenie nie przyniosło pożądanych efektów, wdrażane są metody chirurgiczne, ale to już stosuje się ostatecznie w konkretnych przypadkach.

Zaburzenia erekcji mogą pojawić się praktycznie w każdym wieku i być uzależnione od różnych czynników. Czasami mamy do czynienia z przypadkiem niepełnego wzwodu, jak również całkowitego jego braku, co stanowi duży problem podczas seksu. Mężczyzna, który nie może zaspokoić swojej partnerki oraz sam nie osiąga satysfakcji podczas seksu, z pewnością czuje się mniej wartościowym facetem. Niewątpliwie może to obniżyć naszą samoocenę i niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie psychiczne. Każdy przypadek jest indywidualny i trzeba poszukać odpowiedniego rozwiązania, aby przywrócić sprawność seksualną. Na rynku dostępne są także tabletki, które doskonale poprawiają naszą seksualność i doznania łóżkowe. Czasami wystarczy wspomóc się suplementami, które pomogą nam osiągnąć lepsze efekty podczas zbliżeń seksualnych i wspomóc naszą erekcję.

W naszym sklepie możesz kupić takie środki, które w szybki i doraźny sposób rozwiążą Twoje
problemy z erekcją i pozwolą znowu cieszyć się życiem seksualnym. Duży wybór sprawia, że
każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dostępne są bez recepty, szybko i dyskretnie
dostarczone pod wskazany adres.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *