Problemy z erekcją po 30-tce – Przyczyny zaburzeń potencji po 30

Problemy z erekcją po 30

Trudności dotyczące potencji może odczuwać coraz więcej Panów, nawet w młodym wieku. Dzisiejsza codzienność to ciągły stres i życie w biegu, co często niekorzystnie wpływa na nasz stan emocjonalny. Może prowadzić do stanów lękowych czy nawet depresji. Niestety wszystkie te czynniki wpływają także na nasze życie intymne, co często przekłada się na problemy z potencją. Problem ze wzwodem po 30 może być przyczyną przemęczenia, stresu, ale również wynikać z problemów kardiologicznych, czy innych chorób, które mogą dotknąć Panów także w młodym wieku.

Zaburzenia potencji

Dolegliwości związane ze wzwodem już dawno nie są łączone z mężczyznami w starszym wieku czy z pojęciem kryzysu wieku średniego. Niestety to zjawisko dosięga często młodych Panów, nawet nastolatków, często na podłożu emocjonalnym. Jeżeli dosięga mężczyzn po 30 roku życia, problem może okazać się bardziej poważny.

Kiedy mówimy o zaburzeniach erekcji, wówczas gdy podczas inicjacji seksualnej, mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć i utrzymać wzwodu, bądź jeżeli jest on niewystarczający, by odbyć stosunek seksualny. Również przedwczesny wytrysk jest zaliczany do problemów z erekcją.

Możliwe przyczyny impotencji u 30 latka

Problemy ze słabym wzwodem bądź też z jego osiągnięciem i utrzymaniem podczas zbliżeń seksualnych może mieć wiele przyczyn. Obecny poziom życia młodych Panów jest często na tak zwanych wysokich obrotach, niewłaściwej diecie oraz siedzącym trybie. Nierzadko stosowane używki mają ogromne znaczenie na problemy z erekcją.

Istotne czynniki, które mogą mieć niekorzystny wpływ na erekcję po 30, to m.in.:

  • ciągły stres często związany z pracą czy z warunkami materialnymi,
  • problemy emocjonalne, brak stabilności w relacjach damsko-męskich,
  • brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia,
  • nieodpowiednia dieta, brak suplementacji witamin,
  • nadużywanie alkoholu, palenie papierosów czy zażywanie narkotyków,
  • przyjmowanie leków na różne dolegliwości, choroby.

Powyższe czynniki mogą znacząco obniżyć poziom życia seksualnego i powodować problemy z erekcją już u młodych mężczyzn. Problemy z osiągnięciem wzwodu oraz jego utrzymanie podczas zbliżeń seksualnych mogą powodować także różne schodzenia naszego układu krążenia. Praktycznie w każdym wieku należy bacznie obserwować nasz organizm, który często wysyła niepokojące sygnały, które ukazują się podczas zbliżeń seksualnych.

Sprawdź również: Jak poprawić życie seksualne? - Urozmaicenie życia łóżkowego

Dlaczego erekcja jest tak ważna?

Erekcja oznacza, że penis podczas inicjacji seksualnej robi się sztywny i znacząco się powiększa, co daje możliwość odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Pod wpływem doznań wzrokowych czy słuchowych oraz przy pomocy dotyku pobudzony zostaje ośrodek erekcji, członek wypełnia się krwią, staje się sztywny i twardy i jest gotowy do odbycia stosunku seksualnego. Natomiast słaba potencja oraz niezdolność do osiągnięcia i utrzymania wzwodu określa się problemami z erekcją.

Na co warto zwrócić uwagę, aby poprawić potencję?

Mężczyzna, który doświadczył raz, czy dwa razy problemów z erekcją podczas zbliżeń seksualnych, nie musi od razu popadać w histerię. Czasami obecna sytuacja życiowa, stres, natłok obowiązków sprawia, że mogą wystąpić chwilowe problemy w naszym organizmie. Warto na dobry początek pomyśleć o zmianie swojego stylu życia, zwolnić trochę tempo, unikać stresów (jeżeli to możliwe) oraz zmienić dietę na bardziej wartościową w witaminy. Odstawić wszelkiego rodzaju używki, które niekorzystnie wpływają i osłabiają nasz organizm. Warto natomiast zainwestować w sport, który z pewnością pobudzi nasz organizm do lepszej pracy i zaowocuje to korzystniejszym samopoczuciem.

Czytaj również: Do kogo z zaburzeniami erekcji? Jaki lekarz zajmuje się impotencją?

Jak radzić sobie z problemami impotencji u 30 latka?

Problemy z potencją często w znacznym stopniu wpływają na nasz komfort psychiczny, co nierzadko obniża nasze poczucie wartości. Szczególnie u młodych Panów jest to wstydliwy temat i spore zmartwienie, przez które często unikają zbliżeń seksualnych ze swoją partnerką. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ może prowadzić do wielu konfliktów.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, chociażby w postaci tabletek na problemy z potencją, które w doraźny sposób mogą pomóc. W naszym sklepie posiadamy duży wybór suplementów, które mogą rozwiązać problemy z erekcją i pozwolić dalej cieszyć się życiem seksualnym. Dostępne są różne kombinacje, aby wspomóc twoją erekcję i w pełni zadowolić swoją partnerkę, aby czuła się usatysfakcjonowana podczas intymnych uniesień.

Jeżeli problemy z erekcją po 30 nadal się pojawiają, jeśli coś bardzo Ciebie niepokoi, warto skorzystać z porady specjalisty, który zleci konkretne badania i przepisze odpowiednie środki.

Wielu mężczyzn zmaga się z tego typu problemami niezależnie od wieku, czasami już nawet po 20-stym oraz 30-stym roku życia.

Warto przeczytać: Jakie choroby wpływają na zaburzenia erekcji?

Problemy z erekcją tematem tabu

Zaledwie kilka procent Panów przyznaje się i otwarcie mówi o dolegliwościach związanych z potencją. O swoich problemach z erekcją warto porozmawiać ze swoją drugą połówką, która powinna wykazać się wyrozumiałością i poważnie podejść do tematu. Może wspólnie uda się dojść, co może być przyczyną problemów z erekcją podczas zbliżeń seksualnych.  Nie należy ukrywać tego typu problemów, gdyż mogą nasilać konflikty w związku. Dostępne są różnego rodzaju terapie, na które można razem się udać, aby odblokować problem z potencją.

Szczególnie u mężczyzn po 30 roku życia, kiedy pojawiają się problemy z erekcją, warto szybko reagować. Taki problem może okazać się błahy, oparty na podłożu psychicznym i nie przerodzi się w poważniejsze dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *