Co może powodować problemy z erekcją? – co może mieć wpływ?

Problemy z erekcją to częste zmartwienie, które trapi mężczyzn w różnym wieku oraz w różnym stanie fizycznym i psychicznym. Niestety jest to wciąż temat TABU, którego nie warto bagatelizować. Dla mężczyzny sprawność seksualna jest bardzo ważnym aspektem życiowym, ponieważ wzmacnia jego ego, daje pewność siebie. Kiedy mężczyznę dotyka problem z potencją, traci on poczucie własnej wartości, co znacząco przekłada się na sferę psychiczną i nierzadko problemy łóżkowe. Dlatego nie warto udawać, że problem nie istnieje, tylko poszukać odpowiednich rozwiązań, aby dalej cieszyć się udanym życiem seksualnym.

Co to jest erekcja?

Erekcja to wzwód członka, który powiększa się, staje się twardy i sztywny, czyli jest gotowy do odbycia stosunku seksualnego z partnerką. Podczas inicjacji seksualnej dotyk, wyobraźnia i podniecenie prowadzą do wzwodu penisa, który powinien się utrzymać podczas stosunku płciowego i zakończyć wytryskiem.

Co powoduje problemy z erekcją?

Zaburzenia erekcji mogą być spowodowane wieloma czynnikami, które mają ogromny wpływ na nasz organizm i mogą zaburzać czynności seksualne. Ta dysfunkcja uniemożliwia podczas stosunku seksualnego osiągnięcie pełnego wzwodu oraz utrzymanie go. Odbycie stosunku płciowego zakończonego wytryskiem nasienia jest w takim przypadku niemożliwe.

Problem ze wzwodem często jest zależny od:

 • naszego stanu zdrowia,
 • stylu życia,
 • przyjmowanych leków,
 • stresu, jaki nam towarzyszy na co dzień,
 • oraz stosowanych używek.

Nasz stan psychiczny jest bardzo ważny w każdej sferze naszego życia. Kiedy pojawiają się problemy na podłożu psychogennym, również nasze życie seksualne może się pogorszyć, co może wpływać na problemy z erekcją. Styl życia, jaki prowadzimy, wszelkie niepowodzenia na gruncie zawodowym czy prywatnym, stres,            który nam nieustanie towarzyszy. Ciągłe zmęczenie, przepracowywanie się, nadgodziny, gonienie za czymś to wszystko oddziałuje na nasz organizm i problemy łóżkowe.

W dzisiejszych czasach ludzie są zabiegani, zapracowani, często nie zauważają potrzeb i problemów innych osób. Dlatego tak wielu z nas, szczególnie tych nieśmiałych z natury ma problemy w sferze seksualnej. Często niskie poczucie własnej wartości, kompleksy sprawiają, że nie potrafimy rozmawiać o naszych problemach, które z czasem się pogłębiają. Niemiłe doświadczenia z przeszłości, ciągłe konflikty z partnerką, wypalenie, brak zaufania może niekorzystnie oddziaływać i powodować problemy z potencją

Sprawdź również: Brak erekcji z nową partnerką Jak sobie z tym poradzić?

Problemy z erekcją przy kobiecie

Brak wzwodu przy kobiecie, to ogromny cios dla mężczyzny, który traci wówczas poczucie pełnej wartości. Jak może wtedy się poczuć osoba, która nie jest w stanie zaspokoić potrzeb drugiego partnera? Często towarzyszy nam wtedy uczucie wstydu, niepotrzebnie, ponieważ problem ten dotyka wielu mężczyzn w różnym wieku, ale mało kto tym mówi. Najważniejsze w związku jest zaufanie i wzajemny szacunek. Związek, który opiera się na kłamstwie i braku wyrozumiałości może niestety pogłębić problemy z erekcją. Warto rozmawiać o swoich zmartwieniach, natomiast partnerka powinna wspierać, wysłuchać i doradzić, a nawet udać się na wspólną terapię. W takich przypadkach problem może okazać się błahy i szybki do rozwiązania, kiedy oparty jest na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu. Kiedy nie ma tego w związku problemy z potencja mogą się niestety pogłębiać, ponieważ wstyd, obniżenie własnej wartości i brak zrozumienia spowodują zablokowanie się i dalszą niechęć do jakichkolwiek uniesień seksualnych.

Problemy ze wzwodem u 25 i 30 latków

Problemy ze wzwodem u 25-latka, czy po 30,  to dzisiaj często spotykana przypadłość. Styl życia, jaki prowadzą młodzi ludzie, często ma wpływ na problemy z erekcją.

Można tutaj wymienić m.in.:

 • codzienny natłok obowiązków,
 • brak czasu,
 • stresująca praca
 • siedzący tryb życia,
 • brak aktywności fizycznej
 • nieodpowiednia dieta
 • stosowanie używek (alkohol, papierosy, narkotyki).

Wszystko to ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu, osłabia go i może powodować spadek testosteronu, co znacznie ogranicza naszą potencję.

U młodych Panów często problem słabej erekcji, czy przedwczesnym wytryskiem, leży po stronie natury psychicznej, wzmożonego stresu w przypadku:

 • inicjacji seksualnej z nową partnerką,
 • obaw przed zapłodnieniem partnerki,
 • przerywanego stosunku seksualnego,
 • zakładaniem prezerwatywy w trakcie stosunku i stres, jaki mu towarzyszy, aby się nie zsunęła,
 • masturbacji, często mocniejsza forma ucisku sprawia, że podczas seksu jest on niewystarczający i nie prowadzi do pełnego wzwodu.
Czytaj również: Zaburzenia erekcji a przyczyny psychogenne - Jak sobie z tym radzić?

Choroby, które mogą mieć wpływ na zaburzenia erekcji

Również wszelkie choroby oraz zażywanie leków może prowadzić do problemów z potencją, możemy tutaj wymienić m.in.:

 • choroby układu krążenia,
 • cukrzyca,
 • problemy hormonalne,
 • dolegliwości związane z gruczołem krokowym,
 • urazy kręgosłupa,
 • schorzenia sercowo-naczyniowe,
 • choroby psychiczne, depresja, stany lękowe i wiele innych dolegliwości, które mogą oddziaływać na zaburzenia erekcji u mężczyzn.

Wszystkie te czynniki mogą mieć znaczący wpływ na zaburzenia potencji u mężczyzny oraz w znaczący sposób obniżyć jego poczucie własnej wartości. Problemy z erekcją często pojawiają się w różnych sytuacjach stresowych, na różnych etapach w życiu i nie należy od razu się martwić. Często jest to jednorazowa sytuacja, która znika wraz ze stresem związanym z danym zdarzeniem.

Warto przeczytać: Jak poradzić sobie z problemami z erekcją? Leczenie impotencji

Jak rozwiązać problemy z erekcją?

Jeżeli częściej występuję problem ze wzwodem, możemy wspomóc się różnymi suplementami, które są dostępne na rynku. W naszym sklepie mamy duży wybór tabletek, które mogą rozwiązać problemy z erekcją i pozwolić dalej cieszyć się życiem intymnym z partnerką. Posiadamy różne kombinacje, aby wspomóc twoją erekcję i w pełni zadowolić swoją partnerkę, aby czuła się usatysfakcjonowana podczas intymnych uniesień.

Warto także bardziej o siebie zadbać, poprawić swoją jakość życia, odstawić używki, uprawiać więcej sportu oraz zmienić dietę.

Natomiast jeżeli po zastosowaniu tabletek, które mają pomóc w problemach z erekcją, nadal coś Ciebie niepokoi, warto udać się do specjalisty, który wykona niezbędne badania i zaproponuje konkretne leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *