Jak reagować na brak erekcji u partnera?

Problemy z potencją

W dzisiejszych czasach wielu mężczyzn ma problemy z potencją, niezależnie od wieku może dotknąć każdego mężczyznę w różnym stanie fizycznym i psychicznym. Dla Panów jest to ważny aspekt w ich życiu, ponieważ daje pewność siebie i poczucie spełnienia. Kiedy mężczyzna doświadcza problemów ze wzwodem, nierzadko traci poczucie własnej wartości, co może negatywnie wpłynąć na relacje łóżkowe z partnerką. Ważną kwestią jest, aby nie bagatelizować tego problemu, tylko porozmawiać z ukochaną i poszukać odpowiednich rozwiązań.

Zaburzenia erekcji występują, wtedy gdy:

  • mężczyzna podczas stosunku seksualnego nie osiągnął pełnego wzwodu, czyli penis nie był do końca na tyle sztywny, aby odbyć zadowalający stosunek płciowy.
  • członek mężczyzny podczas inicjacji seksualnej wcale nie osiągnął wzwodu, czyli penis nawet się nie powiększył, ani nie stwardniał.
  • wystąpił wzwód, ale w czasie seksu opadł, czyli stał się znowu mały i sflaczały.

Brak wzwodu problem obojga partnerów

Kiedy pojawiają się problemy z erekcją, dotyczą one zarówno kobiety, jak i mężczyzny, którzy tworzą związek, ponieważ mogą powodować zaburzenia w relacjach damsko-męskich. Problemy łóżkowe, niemożność zaspokojenia swojej partnerki może doprowadzić nawet do rozpadu związku. W takiej sytuacji u mężczyzny może pojawić się frustracja i stres przed kolejnym zbliżeniem. Najgorsze jak partner nie chce rozmawiać o swoim problemie, bagatelizuje go, bo zwyczajnie się tego wstydzi. Partnerka natomiast przez takie niedomówienia może mylnie odebrać całą tę sytuację i nawet podejrzewać partnera o zdradę lub zarzucić sobie brak atrakcyjności.

Sprawdź również: Problemy z erekcją po 60 - Jak poprawić erekcję u mężczyzn po 60-tce?

Jak reagować na problem z potencją u partnera?

Panowie, którzy mają problemy z erekcją, często obawiają się reakcji swojej partnerki, odczuwając wstyd i zażenowanie. Pojawia się ogromny stres i unikanie zbliżeń seksualnych, co może wzbudzić frustracje u kobiety. Dlatego tak ważna jest szczera rozmowa obojga kochających się ludzi, aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień w związku. Kobieta powinna wykazać się ogromnym zrozumieniem dla swojego mężczyzny, uważnie wysłuchać i razem odbyć rozmowę i wspólnie zastanowić się jak dalej działać. Na pewno nie powinna nadmiernie użalać się nad facetem, tylko dać mu wsparcie i pokazać, że nie stracił w jej oczach, a wręcz zyskał, opowiadając o swoim problemie.

Co może zaburzać erekcje u mężczyzn?

Ważne, aby poważnie przyjrzeć się problemowi i poszukać jego przyczyny, ponieważ wiele czynników może wpływać na zaburzenia erekcji. Problem z osiągnięciem czy utrzymaniem wzwodu może wynikać z:

  • naszego stanu zdrowia,
  • leków, które przyjmujemy,
  • od naszego trybu życia,
  • stresu, który towarzyszy na co dzień
  • oraz wszelkich używek, które  stosujemy.

W obecnych czasach pogoń za pieniądzem, przepracowywanie się, brak czasu, aby zjeść wartościowy posiłek, prowadzą do nadmiernego stresu i wielu problemów zdrowotnych. Wszystko to wpływa na nasz organizm, który nierzadko daje nam sygnały, że dzieje się coś niepokojącego. Dlatego tak wiele osób miewa też problemy w sferze seksualnej, często niskie poczucie własnej wartości, kompleksy sprawiają, że nie potrafimy rozmawiać o naszych problemach, które z czasem się pogłębiają.

Czytaj również: Strefy erogenne u kobiet – w jaki sposób podniecić kobietę?

Wsparcie w problemach z erekcją

Brak wzwodu przy kobiecie jest ogromnym ciosem dla mężczyzny, który nie może zaspokoić potrzeb seksualnych swojej ukochanej. Facet traci wówczas poczucie swojej wartości, nierzadko towarzyszy mu uczucie wstydu, jednak niepotrzebnie, ponieważ problem ten dotyka wielu mężczyzn w różnym wieku, jest częstym zjawiskiem, ale mało kto o tym mówi. Najważniejsza jest rozmowa i wzajemne zaufanie, wspólne wsparcie i zrozumienie może szybko pomóc rozwiązać nierzadko ten błahy problem. Kiedy brakuje tego w związku, problemy mogą się pogłębiać i spowodować zablokowanie się i dalszą niechęć do jakichkolwiek uniesień seksualnych.

Warto przeczytać: Seks bez penetracji - Jak wygląda petting?

Jak rozwiązać problem potencji w związku?

Kiedy mężczyzna odważy się porozmawiać o problemie ze swoją partnerką, powinni wspólnie zastanowić się jakie kroki podjąć, aby rozwiązać problemy ze wzwodem. Na pewnowarto zmienić swoje nawyki żywieniowe i zamienić je na pełnowartościowe posiłki. Starać się unikać stresujących sytuacji, odstawić wszelkie używki oraz zacząć uprawiać więcej sportu.

Na rynku są dostępne różnego rodzaju suplementy, które mogą wspomóc naszą potencję.   W naszym sklepie mamy duży wybór tabletek, które mogą rozwiązać problemy z erekcją i pozwolić dalej cieszyć się życiem intymnym z partnerką. Posiadamy różne kombinacje, aby wspomóc twoją erekcję i w pełni zadowolić partnerkę, aby czuła się usatysfakcjonowana podczas intymnych uniesień.

Warto też pomyśleć o dodatkowych gadżetach, które urozmaicą nasz seks, kobiety wiedzą jak podniecić faceta i wzniecić w nim pożądanie. Czasami wystarczy skorzystać z różnych udogodnień, aby wzbogacić swoje życie seksualne.

Jeżeli po wprowadzeniu powyższych zmian problem w sypialni nadal się pojawia, należy udać się do specjalisty, który wykona niezbędne badania i zaproponuje konkretne leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *