Jak wspierać partnera z problemami z erekcją?

Problem z erekcją dotyka coraz więcej mężczyzn w różnym wieku. Żyjemy w ciągłym stresie, w biegu, często praca, którą wykonujemy, nas przytłacza. Kiedy mężczyzna zaczyna mieć problem z osiągnięciem orgazmu lub nie do końca sprawia mu to przyjemność, zaczynają się problemy w związku. Problem z potencją dotyka również partnerki, która podczas kontaktów seksualnych nie czuje się spełniona i usatysfakcjonowana. Wielu Panów unika wtedy zbliżeń, nie chce rozmawiać o tym, co może prowadzić do kryzysu w związku. Warto mówić o swoich zmartwieniach oraz wspólnie ustalić co może być przyczyną słabej erekcji.

Co może wywołać problemy z erekcją?

Problemy z potencją mogą mieć podłoże psychogenne lub być spowodowane jakąś chorobą. Czasami jest to zwyczajnie przemęczenie lub stres, który niekorzystnie wpływa na nasz organizm. Niepowodzenie w łóżku może być skutkiem unikania zbliżeń w obawie przed kolejną porażką, nierzadko też partner obwinia partnerkę o spadek popędu seksualnego, powołując się na przykład na konflikty w związku. Panowie często bagatelizują problemy z erekcją, udając, że go nie ma, co może prowadzić do frustracji, a nawet do stanów depresyjnych. To wszystko nasila tylko problem i eskaluje nieprzyjemności w związku.

Kiedy mówimy o problemach z potencją?

Zaburzenia erekcji występują, wtedy gdy:

  • mężczyzna podczas stosunku seksualnego nie osiągnął pełnego wzwodu, czyli penis nie był do końca na tyle sztywny, aby odbyć zadowalający stosunek płciowy.
  • członek mężczyzny podczas inicjacji seksualnej wcale nie osiągnął wzwodu, czyli penis nawet się nie powiększył, ani nie stwardniał.
  • wystąpił wzwód, ale w czasie seksu opadł, czyli stał się znowu mały i sflaczały.
Sprawdź również: Słaba erekcja lub jej brak – jakie badania należy wykonać?

Jak wspierać partnera?

Partnerka, kiedy zauważy u swojego mężczyzny problem z erekcją, powinna być wyrozumiała i delikatnie poruszyć ten temat. W żadnym wypadku nie powinien być to powód szyderczych uwag czy niewinnych żartów. Z pewnością nie pomogą też bezsensowne pretensje czy oskarżenia o zdradę. Dla mężczyzny jest to spore zmartwienie i trudny do przyjęcia temat, który może wpłynąć na jego zły stan psychiczny i pogłębić ten problem. Warto wspólnie się zastanowić co może powodować problemy z potencją orazjak urozmaicić seks dzięki różnorodnym gadżetom dostępnym na rynku. Kiedy problem ze wzwodem ciągle się powtarza, warto namówić partnera na wizytę u specjalisty lub na wspólną terapię u seksuologa. Na rynku dostępne są także różne specyfiki, które mogą pomóc mężczyźnie osiągnąć wzwód i dalej cieszyć się udanym życiem seksualnym.

Czytaj również: Zaburzenia erekcji a przyczyny psychogenne - Jak sobie z tym radzić?

Co warto zmienić?

Na początek warto trochę zwolnić tempo w codziennym życiu oraz starać się unikać stresu, jak również wzbogacić swoją dietę w bardziej wartościowe posiłki. Co może znacznie poprawić naszą sprawność seksualną, to z pewnością sport, który korzystnie wpływa na cały nasz organizm i pobudza go do lepszej pracy. Na pewno warto odstawić wszelkie używki typu alkohol, papierosy czy narkotyki, ponieważ źle one wpływają na nas i znacznie pogarszają nasze samopoczucie.

Warto przeczytać: Impotencja (zaburzenia erekcji) - Jak się objawia i jak leczyć?

Co na problemy z potencją?

Kiedy nasz styl życia uległ zmianie, natomiast dalej pojawiają się problemy ze wzwodem, warto namówić partnera na wizytę u lekarza. Stosowne badania i profilaktyka mogą poprawić naszą kondycję seksualną i rozwiązać nasz problem.

Na rynku jest też sporo suplementów, które wspomagają słabą erekcję i mogą rozwiązać przejściowe kłopoty z potencją. W naszym sklepie dostępne są tabletki, które zażyte przed stosunkiem pomagają osiągnąć wzwód i w pełni zadowolić swoją partnerkę. Są to preparaty dostępne bez recepty w postaci tabletek, które w dyskretny sposób mogą pomóc wrócić Ci do pełnej formy łóżkowej.

Życie erotyczne nie lubi rutyny, może warto pomyśleć o gadżetach czy przebraniu, aby pomóc mężowi w problemach z potencją. Każda kobieta wie, co lubi jej mężczyzna i w jaki sposób wzniecić w nim pożądanie. Czasami warto się przemóc, skorzystać z różnych udogodnień, aby wzbogacić swoje życie seksualne. W połączeniu z dostępnymi tabletkami można naprawdę fajnie spędzić czas w sypialni i cieszyć się udanym seksem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *