Kim jest impotent? Jakie są objawy i sposoby leczenia impotencji?

Kim jest impotent?

Impotentem nazywany jest mężczyzna, który przez dłuższy okres ma problemy z erekcją. Z reguły problem ten dotyka Panów po 40 roku życia, jednakże nawet młodsi mężczyźni miewają takie zaburzenia. Brak erekcji, utrzymanie wzwodu czy brak wytrysku, to zaburzenia impotencji, podczas pieszczot z partnerką.

Czym jest erekcja?

Erekcja występuje podczas inicjacji seksualnej, przy pomocy dotyku, bodźców wzrokowych czy słuchowych. Jest to zdolność penisa do osiągnięcia wzwodu oraz utrzymania go, aby odbyć stosunek seksualny. Członek staje się wtedy sztywny i staje się większy.

Przyczyny potencji

Za zaburzenia potencji odpowiedzialny jest zwykle nieprawidłowy przepływ krwi, wtedy penis nie może osiągnąć pełnej erekcji. Takie nieprawidłowości mogą mieć podłoże psychiczne lub fizyczne. Wiele czynników ma wpływ na zaburzenia erekcji. Często problem osiągnięcia czy utrzymania wzwodu zależy od naszego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, od prowadzonego trybu życia, nadużywania wszelkich używek oraz poziomu stresu, który towarzyszy nam na co dzień.

Sprawdź również: Jak rozmawiać o problemach z erekcją w związku?

Objawy impotencji

O problemach z potencją mówimy gdy:

  • mężczyzna pomimo podniecenia, podczas inicjacji seksualnej nie może osiągnąć erekcji.
  • mężczyzna ma problem z utrzymaniem wzwodu podczas gry wstępnej, co uniemożliwia odbycie stosunku seksualnego z partnerką.
  • podczas masturbacji facet ma problem, aby osiągnąć wzwód.
  • mamy do czynienia z brakiem wytrysku podczas inicjacji seksualnej.
  • nie występuje orgazm.

Jeżeli występuje u mężczyzny spadek popędu seksualnego lub brak przyjemności ze współżycia oraz całkowity brak ochoty na zbliżenia z partnerką przez dłuższy czas, w takim przypadku można podejrzewać impotencję u mężczyzny.

Co może wpływać na zaburzenia erekcji?

Impotencja może wystąpić nawet u młodych Panów, którzy mogą mieć zarówno zaburzenia hormonalne, jak i traumę na tle seksualnym. Impotencja u 40 latków może wiązać się ze stresem, czy problemami w pracy, czy życiu codziennym. Natomiast u 50 latków mogą być już to problemy na tle chorobowym.

Różne sytuacje oraz czynniki mogą wpłynąć na problemy z potencją, możemy wyróżnić:

  • występujące choroby lub depresja u mężczyzny,
  • zaburzenia hormonalne, spadek testosteronu,
  • przyjmowane leki,
  • nadużywanie wszelkiego rodzaju używek,
  • nieprawidłowy styl życia, zła dieta, brak sportu.

Jak impotencja wpływa na mężczyznę?

Problemy z potencją, to poważny problem, który może całkowicie zaburzyć codzienne funkcjonowanie oraz związek. Często jest to duże obciążenie natury psychicznej, które wzbudzają w mężczyźnie frustrację i niechęć do codziennych obowiązków, odbierając radość i zaniżając poczucie własnej wartości. Ta dysfunkcja seksualna wzbudza poczucie winy i niespełnienia, co znacznie utrudnia komunikacje w związku i rodzi niemałe problemy. Dlatego bardzo ważna jest rozmowa z partnerką, nie wolno bagatelizować tego problemu.

Czytaj również: Jak przywrócić utraconą potencję? Produkty, które pomogą z prawidłową erekcją.

Jak leczyć impotencję?

Mężczyzna, który od długiego czasu zmaga się z problemami erekcji, powinien udać się na wizytę do specjalisty, aby zdiagnozować przyczynę problemu. Lekarz zrobi dokładny wywiad, zleci potrzebne badania oraz zastosuje odpowiednią terapię lekową. Impotencja może być spowodowana czynnikami psychicznymi, wtedy stosuję się psychoterapię indywidualną lub wspólnie z partnerką. Natomiast impotencja, która występuje na tle somatycznym, ma swoje zastosowanie w farmakologii lub w różnego rodzaju zabiegach, aby pomóc w problemie z potencją.

W naszym sklepie dostępne są także środki, które mogą znacznie przyczynić się do poprawy erekcji i korzystnie wpłynąć na utrzymanie wzwodu i mocniejszy orgazm.

Nie warto zadręczać się problemami, kiedy zauważymy pierwsze problemy z potencją. Trzeba działać, aby móc jak najdłużej cieszyć się udanym seksem.

Czy impotencję można wyleczyć?

W zależności, na jakim etapie są nasze zaburzenia erekcji, w większości przypadków są one jak najbardziej odwracalne. Niestety często pojawiające się objawy nie ustępują same, należy zwrócić się po pomoc do specjalisty. Warto przełamać swój wstyd i opowiedzieć o swoim problemie, aby otrzymać odpowiednią pomoc.

Warto przeczytać: Przyjmowanie leków a impotencja - Leki powodujące zaburzenia erekcji

Jak zapobiegać impotencji?

Aby dłużej cieszyć się sprawnością seksualną, warto zadbać o swoje zdrowie, jeść wartościowe posiłki, bogate w witaminy i składniki mineralne. Uprawiać sport oraz wyeliminować wszelkie używki, jak papierosy, alkohol czy narkotyki, które niekorzystnie wpływają na nasz organizm. Ważne, aby dbać o swój stan psychiczny, jeżeli to możliwe unikać stresu, regularnie się badać, zadbać o zdrowy sen oraz regularnie uprawiać sex.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *